کمپانی CHENE DELEST

/کمپانی CHENE DELEST
کمپانی CHENE DELEST 2018-08-20T12:41:17+04:30

کمپانی CHENE DELEST :

اگر قصد دارید کفپوش خانه خود را با پوششی چشم نواز، پر طراوت و اصیل جایگزین نمایید پارکت چوبی بهترین گزینه می باشد اما اجازه دهید در مورد این متریال زیبا و جذاب بیشتر بدانیم…

اصالت پارکت چوبی :

کفپوش چوبی نیز مانند بسیاری از اتفاق های بزرگ و مهم دنیا، از قرن ۱۷ میلادی از فرانسه نشئت می گیرد. در آن زمان مرسوم ترین متریال برای کف سنگ مرمر بود که برای تمیز کردن آن شستشو زیاد انجام می گرفت بنابراین زیر ساخت آن دچار پوسیدگی می گشت. در سال ۱۶۸۴ نسل جدیدی از کفپوش چوبی در Versaille مورد استفاده قرار می گرفت که امروزه با نام پنل های پارکت یا بلوک شناخته شده است. از گونه های مرسوم و متداول چوب که برای کفپوش فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد چوب بلوط (oak)، گردو (walnut)، افرا (maple) و گیلاس (cherry) و برخی از مواقع ماهوگانی (mahogany) می باشد.

علاوه بر انتخاب گونه ی چوب، تصمیم گیری در مورد یک تکه بودن یا چندلایه بودن نیز وجود دارد. کفپوش چوبی یک تکه یا solid همانطور که از اسمش پیداست کفپوشی ساخته شده از یک تکه چوب خالص می باشد. کفپوش چوبی چند لایه یا engineered از چند لایه چوب طبیعی ساخته می شود که لایه ی بالایی از چوب hardwood می باشد. نکته ی مهم این می باشد که هیچ فرقی ندارد از چند لایه یا یک تکه استفاده شود زیرا از لحاظ ظاهری و زیبایی هیچ تفاوتی با یکدیگر نخواهند داشت و هر دو دارای جذابیت و کیفیت بسیار ویژه ای هستند و هیچ متریال دیگری با آنها رقابت نخواهد کرد.

پارکت چوبی را می توان در اندازه و ابعاد مختلف از قبیل الوارهای بزرگ تا قطعات کوچک تر که می توان با آن ها طرح ها و پترن های جذاب و زیبای هندسی و شکل های منظم خلق نمود که یکی از زیباترین این پترن ها طرح های جناغی یا herringbone ،chevronT ،chequerboard یا basket wave می باشد.