کمپانی FD BOIS

/کمپانی FD BOIS
کمپانی FD BOIS 2018-08-19T11:16:08+04:30

کمپانی FD BOIS :

پارکت چوبی از جمله متریالی برای پوشش کف است که در سراسر دنیا بدون توجه به نوع فرهنگ، موقعیت جغرافیایی و آب و هوا مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از آرشیتکت ها در تمامی نقاط دنیا با استفاده از چوب، سازه هایی ماندگار خلق نموده اند. استفاده از چوب علاوه بر کاربرد سازه ای آن کاربرد دکوراتیو نیز دارد که از جمله ی آنها پارکت می باشد. در دنیا آثار بسیاری از بناها و ساختمان هایی که چوب در آنها به کار رفته است وجود دارد که دارای زیبایی شگفت انگیزی می باشد. در اینجا قصد داریم به معرفی آرشیتکت مشهور ژاپنی بپردازیم و یکی از آثار وی را معرفی نماییم.

پارکت ، انتخاب تادائو آندو معمار معروف جهانی

تادائو آندو (Tadao Ando) در سال ۱۹۴۱ در اوساکو ژاپن به دنیا آمده است و تحصیلات معماری خود را به صورت خود آموز کسب نموده است.

تادائو با استفاده از سفرهای گسترده ای که به اروپا، امریکا و افریقا داشته است تجارب بی نظیری را به دست آورد. وی انجمن معماری با نام Thadao Ando Architect & Association را در اوساکو در سال ۱۹۶۹ تاسیس نمود. تادائو در سال ۱۹۸۵ جایزه ی Alvar Aalto Medal را از انجمن معماری فنلاند، جایزه ی Carlsberg و هزاران جوایز دیگر را از سرتاسر دنیا کسب نموده است. یکی از آثار تادائو Vaoshima Benesse House Park and Beach می باشد که در بخش زیر تصاویر و توضیحاتی در خصوص این بنا را در اختیار علاقه مندان به سایت آنیک وود قرار خواهیم داد.