کمپانی IPE DECK

/کمپانی IPE DECK
کمپانی IPE DECK 2018-08-20T13:10:48+04:30

کمپانی IPE :

نام و نام های مشترک : IPE  ، Lapacho ، چوب آهنی

استفاده مشترک : به دلیل سختی بالا این گونه چوب برای ساخت مبلمان برای فضای باز ، کفپوش برای فضاهای پررفت آمد داخلی و خارجی ساختمان ، مصالح کف سازی ، چوب نمای بیرونی ، روکش ابزار ، دسته ی اشیاء ،و …….. به کار می رود .

ثروت برزیل قرارگرفتن در منطقه ای از جغرافیاست که بزرگترین و بهترین بافت گیاهی جهان را داراست . به ویژه چوب IPE در میان تمام چوب ها ، با مقاومت استثنایی در برابر پوسیدگی ، ساییدگی ، فرسایش و حمله حشرات ، با دوام ترین آنها بر روی زمین است . یکی از پرطرفدارترین ها در آمریکای شمالی و اروپا می باشد .

IPE بسیار متراکم و با دوام ، و همچنین بسیار مقاوم در برابر آسیب های محیطی است . این چوب بالاترین رتبه سختی و مقاومت در برابر فرسایش محیطی و بلایای طبیعی را داراست به طوری که آن را چوب آهنی ( iron wood ) می نامند. خالی از لطف نیست که بدانید چوب IPE  برای تفرجگاه ساحلی در امتداد ساحل یکی از جزایر شهر نیویورک ( coney ) مورد استفاده قرار گرفت ، و گفته شد تا ۲۵سال احتیاجی به تعویض پیدانکرد . این طول عمر با توجه به میزان رفت وآمد و تنش های محیطی بر روی چوب واقعا شگفت انگیز است . عمر این چوب در فضای بیرونی در صورت نصب صحیح به صدسال و در فضای داخلی به چند نسل می رسد .

رنگ و ظاهر چوب IPE می تواند از رنگ قهوه ای و زیتونی قهوه ای مایل به زرد و در قسمتهایی می تواند حتی به رنگ قهوه ایی خیلی تیره برسد ، وگاهی اوقات با تضاد راه راه های تیره از قهوه ای و مشکی . در این گونه ی خاص از چوب والورهای زرد رنگ نیز وجود دارد که جلوه ای بی نظیر به کفپوش های ساخته شده از این چوب بی نظیر می دهد . سختی باورنکردنی و زیبایی بی مثال چوب IPE  آن را برای برنامه های کاربردی کف پوش مناسب کرده است که هر مصرف کننده ای را بدون شک به وجد می آورد .